07/02/2024 11:33
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחזירים את השערות לראש: תרופות סבתא לאלופציה אראטה

לפתע פתאום אתם מגלים אזור התקרחות בגודל של מטבע באזור הקרקפת או בזקן? ובכן, יש סיכוי גבוה כי אתם חווים התפרצות של מחלה בשם אפלופציה אראטה. למעשה, אפולציה ארארטה היא מחלה שיוצרת אזורי התקרחות רבים באזור הקרקפת, ולרוב היא לא מלווה בכאב ולוקח זמן עד שמגלים אותה. כאשר יש חסר בצמיחת השיער באזור מוגדר, מדובר בסימן מובהק להתפרצות של המחלה. מדובר במחלה אוטונומית והסיבה להתפרצות של המחלה הזו היא לא ידועה, אולם יש מי שסבור כי לחץ כרוני עשוי לגרום להתפרצות. מה חשוב לדעת אודות המחלה הזו וכיצד מטפלים? להלן הפרטים.

אפולציה אראטה – כל מה שצריך לדעת

אפולציה אראטה היא מחלה אוטונומית הנוצרת על רקע של כשל במערכת החיסון אשר תוקף את הגוף באמצעות נוגדנים ללא התראה מוקדמת, ולרוב מגיעה לידי ביטוי באזור התקרחות מוגדר באזור הקרקפת. מדובר במחלה שכיחה המתרחשת אצל כ-2% מהגברים והנשים, והיא לרוב מתפרצת לפני גיל 20. אין מדובר במחלה מסכנת חיים והיא לרוב גם איננה כואבת, כאשר חשוב לזכור כי אצל קרוב מ-80% מהחולים במחלה חל שיפור, והמחלה הזו חולפת מעצמה בפרק זמן של בין כמה חודשים ועד שנה. יחד עם זאת, היא יוצרת פגיעה משמעותית בביטחון והדימוי העצמי, כאשר ניתן ואף רצוי לבצע התערבות מוקדמת המתבצעת על ידי שילוב של טיפול טבעי בבעיה שנועד לסייע לטובת חיזוק המערכת החיסונית וכן שיקום סיב השיער.

בשנים האחרונות המודעות לגבי טיפולים טבעיים עלתה, הן בשל העובדה כי אין תרופה שאותה אפשר ליטול ולהצמיח מחדש את השיער וגם מתוך הבנה כי לעיתים קרובות המחלה הזו מתפרצת על רקע של קשיים נפשיים שמשפיעים באופן ישיר על הבריאות. על כן, שיטות טבעיות בדמות של תרופות סבתא עשוי לסייע לטובת התמודדות, בייחוד על רקע ההבנה כי אובדן מהיר של שיער ובהתפרצות נרחבת כמו פה מובילה למצוקה משמעותית גם מבחינה נפשית ובוודאי מבחינה אסתטית.

 

 

כיצד ניתן לטפל באופן טבעי במחלה?

בהתייחס לנקודת ההנחה כי המחלה הזו חולפת מעצמה לרוב, אפשר ואף רצוי להיעזר באמצעים טבעיים שנועדו לסייע להילחם במחלה הזו. כך לדוגמה, שינוי תזונתי המגיע לידי ביטוי באמצעות שילוב של מזונות על כמו למשל עשב חיטה מהווה דרך מצוינת לספק לגוף בוסט של אנרגיה, כמו גם ריכוז גבוה של מינרלים, ויטמינים וכן נוגדי חמצון החיוניים לטובת חיזוק המערכת החיסונית. החלטה לגבי שינוי בהרגלי התזונה וצריכה מוגברת של מזון סופר פוד לצד סיבים תזונתיים גבוהים צריכה להתבצע בליווי מקצועי מצד תזונאית, כאשר אפשר גם לשלב תוספי תזונה איכותיים, מתוך מטרה להגביר את האפקט. תרופת סבתא נוספת לטובת התמודדות עם המחלה הזו היא טיפול טבעי המתבצע באמצעות צמחי מרפא שנועדו לשפר את זרימת הדם לקרקפת וכן לאזן את המערכת החיסונית, כאשר את צמחי המרפא רוקחים נטורופתים המתמחים בתחום ויוצרים בעבור כל מטופל פורמולות ייחודיות המותאמות באופן אישי לכל מטופל.

שיטות להצמחת שיער באופן טבעי

מאחר ומדובר במחלה שיוצרת התקרחות באזורים רבים, אפשר לנסות טכניקות טיפול טבעיות כמו למשל דיקור סיני שנועד לסייע לטובת חיזוק סיב השיר ועידוד מחודש של זרימת דם לקרקפת. נוסך לכך, דיקור מתבצע מתוך מטרה לווסת את התהליכים השונים בגוף כמו גם לזרז את תהליך ההחלמה כתוצאה מהכשל במערכת החיסון, ועל כן הוא נחשב לטיפול בעל שיעור הצלחה גבוה מאוד. טיפול נוסף הוא טיפול מזותרפיה המתבצע באמצעות מחטים קטנות שפוצעות את הקרקפת באופן נקודתי, כאשר הטיפול הזה אינו מכאיב וניתן לביצוע גם באופן עצמאי.

לסיכום

התפרצות של מחלה כמו אפולציה ארארטה יוצרת תסכול וחוסר אונים בעקבות מראה אסתטי של אזורי התקרחות רבים, עד התקרחות מלאה. החדשות הטובות הן שלרוב המחלה הזו חולפת מעצמה, וניתן לשלב מגוון של טכניקות טבעיות לטובת יצירה של שיפור משמעותי, כפי שהצגנו כאן בסקירה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות