05/20/2024 23:09
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שומן על הקרקפת – ממה הוא נוצר ואיך אפשר להיפטר ממנו?

הצטברות של עודפי שומן על הקרקפת יוצרים מראה מוזנח ולא בריא המשפיע באופן משמעותי על הביטחון והדימוי העצמי. למעשה, חשוב להבין כי שומן נוצר בעקבות תאי עור מתים, לצד ייצור של שומן בכמויות גבוהות, כאשר לגנטיקה יש גם השפעה בכל הקשור לקצב הייצור. במידה ואתם סובלים מהתופעה הזו, אפשר לטפל וליצור שינוי משמעותי במראה, כמו גם בתחושה. כיצד? כל הפרטים מחכים לכם בכתבה הבאה.

שומן על הקרקפת – כל מה שרציתם לדעת

הקרקפת היא אורגניזם חי, ועדות לכך ניתן למצוא בתהליכים שונים אשר מתרחשים על רקע של התחדשות השיער – ייצור של שומן באופן קבוע על ידי בלשון החלב, מתוך מטרה להעניק לשיער את המראה הבריא כמו גם מבריק. ממה נובע שומן על הקרקפת? ובכן, מדובר בשאלה פתוחה מאחר והסיבות לכך הן רבות: תנאי היגיינה לא נכונים כמו למשל חפיפה במוצרים שאינם מותאמים לשיער היוצרים משקעים על הקרקפת, גנטיקה, משיכה של השיער לאחור כמו גם חוסר איזון הורמונלי בגוף הם רק חלק מהסיבות מדוע התופעה הזו מתרחשת, גם אצל גברים וגם אצל נשים.

זאת ועוד, שינויים במזג האוויר כמו למשל ללחות גבוהה כמו שיש בישראל עלולים להשפיע על השיער ועל המראה השומני, לצד שינויים הורמונליים כמו למשל הריון, מחזור, נטילה של תרופות מרשם ועוד עלולים גם הם להעלות את הסבירות לתופעה הזו. מאחר והשיער הוא חלק בלתי נפרד מהמראה האסתטי של כל אחד ואחת מאיתנו, חשוב מאוד להקפיד על שגרת טיפוח נכונה וכן על נקיטת צעדים שיובילו בסופו של דבר להפחתה של קצב ייצור השומן ובהתאם לכך יצירה של מראה שיער בריא ומבריק במידה.

כיצד מטפלים בבעיה הזו?

החדשות הטובות הן שאפשר לטפל בבעיה של שומן על הקרקפת, באמצעות מספר שיטות. השיטה הראשונה היא להימנע ככל האפשר ממשחק בשיער מאחר ובזמן שמעבירים את הידיים בשיער, מעבירים שומן טבעי ובכך מגבירים את היווצרות התופעה. נוסף לכך, הקפדה על שגרת תזונה נכונה היא הבסיס להגברת ריכוז של מינרלים כמו גם ויטמנים התומכים בבריאות השיער, ועל כן באמצעות שילוב למשל של עשב חיטה בשגרת הבוקר, ניתן יהיה לפעול לטובת יצירה של איזון פנימי שיגיע לידי ביטוי גם להרגיע את הקרקפת.

 

 

בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי מוצרי הטיפוח בהם אתם נוטים להשתמש עלולים להוביל להגברת ריכוז השומן בעקבות ריכוז גבוה של סילקון כמו גם חומרים משמרים ועל כן מומלץ קודם כל לבחון את הרכב הרכיבים וכן לעבור לשמפו כמו גם מרכך המבוססים על חומרי גלם איכותיים וטבעיים ככל האפשר. טיהור הקרקפת באמצעות מוצרי טיפוח ייעודים מהווה את הדרך הטובה ביותר לאזן את הצטברות השומן ואף ליצור מראה שיער בריא.

חפיפה נכונה – חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם התופעה

אחת מהסיבות המרכזיות להופעה של שומן על השיער נובעת בעקבות חפיפת יתר. חפיפה המתבצעת באופן קבוע לשיער פוגעת בשכבת השומן הטבעי. כאן תוכלו למצוא עשרות טיפים לטיפוח השיער מטעם המומחים, כל זאת מתוך מטרה להפחית את המראה השומני על השיער ובהתאם לכך להוביל לממש הרגלי טיפוח שיסייעו לכם להתמודד עם התופעה, במקום להגביר אותה ובכך לפגוע באופן ממשי בביטחון כמו גם בדימוי העצמי.

לסיכום

הצטברות של עודפי שומן על השיער היא תופעה מוכרת המתרחשת על רקע של מגוון סיבות. החדשות הטובות הן שאפשר כבר עכשיו לבצע שינויים בהרגלי הטיפוח, כל זאת מתוך מטרה להוביל למראה קרקפת נקי, בריא ומלא בנפח, גם בגילאים מבוגרים ובוודאי בגילאים צעירים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות