05/21/2024 13:40
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הנסיכה הקטנה: הכירו את הפרויקט המיוחד של סטימצקי לקידום שוויון מגדרי

אם יש מאבק אחד המסמל במידה רבה את הדור שלנו הרי שמדובר במאבק המגדרי. כיום ברור כי קיים חוסר שוויון בין נשים וגברים בחברה המערבית וזה משהו שמתבטא באינספור דרכים שונות ומשפיע על כל אישה באשר היא. עם השנים יותר ויותר גופים נרתמים למאבק החשוב להגברת המודעות לנושא וכיום גם ברור שזה משהו שצריך להתחיל איתו בגיל צעיר. אחת החברות שעושות את זה בצורה נפלאה היא חברת סטימצקי שיזמה פרויקט חדש וייחודי שנולד מתוך הספר המוכר והאהוב הנסיך הקטן. הנה כל מה שחשוב ומעניין לדעת על הפרויקט הייחודי הזה ועל הקשר שלו למאבק לשוויון מגדרי.

הכירו את פרויקט ״הנסיכה הקטנה״

הידעתם שרק 31 אחוזים מהדמויות הראשיות בספרי ילדים הן נשים? כן, כן – האפליה וההדרה מתחילה כבר בנקודה הזו ואת הדבר הזה בדיוק שואף הפרויקט לתקן. רשת סטימצקי בעצם לקחה את סיפור הילדים המיתולוגי הנסיך הקטן והוציאה אותו לאור בגרסה חדשה כאשר במקום נסיך, הדמות הראשית היא בעצם גיבורה – הנסיכה הקטנה. העיבוד עצמו הוא עיבוד חדש ומקורי שמרענן את הסיפור ומציג אותו באור חדש עם דגש גדול על נושא השוויון המגדרי. מה שהופך את הכול לאף יותר מרגש ומשמעותי זה שכל ההכנסות ממכירת הספר יוקדשו לפרויקט של סטימצקי ספרי ילדות שמטרתו הוא לקדם סופרות וכן דמויות ראשיות של ילדות ונשים. אם גם אתם רוצים לקחת חלק במטרה החשובה, לחצו כאן לרכישה – העניקו לילדים שלכם ספר אייקוני עם מסר חזק בעיבוד חדש ועל הדרך תלמדו אותם על דרך חדשה לקדם שינוי חברתי.

 

 

אודות סטימצקי

סטימצקי היא אחת מחנויות הספרים הוותיקות והמוכרות בישראל שנוסדה בשנת 1929. לרשת מספר סניפים ברחבי הארץ, כל אחד מציע מגוון רחב של ספרים, כלי כתיבה ומתנות. בסניפים השונים תוכלו למצוא אוסף עצום של ספרות עברית ואנגלית, כולל רבי מכר, קלאסיקות וכותרי נישה. תוכלו גם למצוא מגוון ז'אנרים נוספים כמו ספרי ילדים, ספרי בישול וספרי היסטוריה. בנוסף, ניתן למצוא גם מבחר גדול של ספרי אקדמיה ומחקר לסטודנטים, אנשי מקצוע וחוקרים.

מלבד ספרים, בסניפים של סטימצקי תמצאו גם מגוון של כלי כתיבה כמו מחברות, עטים וציוד אמנות. ניתן לרכוש גם מתנות ייחודיות ויצירתיות, כגון פאזלים, משחקי לוח ועבודות יצירה. רשת חנויות הספרים הפכה לחלק בלתי נפרד מסצנת התרבות הישראלית ומציעה סביבה מסבירת פנים לכל אוהבי הספרים לרבות אירוח אירועי סופרים, מועדוני ספרים ומפגשי דיון ספרותיים. חנויות הספרים של סטימצקי הן המקום המושלם לכל מי שמחפש את מיטב הספרות והתרבות הישראלית.

מהו שוויון מגדרי?

שוויון מגדרי מתייחס לתפיסה של שוויון זכויות, הזדמנויות ויחס לכל הפרטים ללא קשר למינם. המאבק שם דגש על קידום נשים – פלח גדול באוכלוסייה הסובל מהדרה ואפליה ועוסק בשבירת מחסומים וסטריאוטיפים חברתיים המגבילים את היכולות של אנשים על סמך המגדר שלהם. השגת שוויון מגדרי מחייבת אותנו כחברה לזנוח רעיונות מיושנים ולאפשר לנשים וגברים כאחד נקודת פתיחה שווה וייצוג שווה בחינוך, במנהיגות ובעסקים. כמו כן מחייב המאבק בנוסף הכרה וטיפול בנושאים כמו אלימות על בסיס מגדר, אפליה ושכר לא שוויוני. שוויון מגדרי חיוני לקידום צדק חברתי, העצמת יחידים ויצירת חברה שוויונית וצודקת יותר לכולם.

לסיכום

הפרויקט הייחודי של רשת חנויות סטימצקי הוא בהחלט חלק חשוב במאבק ומאפשר לכל אחד מאיתנו לתמוך בו באופן ישיר ולקדם שוויון מגדרי הלכה למעשה.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות