05/23/2024 11:18
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לזכור ולא לשכוח: עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי מנציחם את זכרנו של הגיבור רפי אדרעי ז"ל

גם שנים רבות לאחר מותו בטרם עת, סיפור הגבורה של רפי אדרעי ממשיך להדהד בצורה עוצמתית על ידי בני משפחתו שהחליטו להנציח את זכרו באמצעות פעילות קהילתית ענפה המתבצעת בכל רחבי הארץ. למעשה, עמותת אחינועם אותה הקימו הדור הממשיך מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם להכיר את הפעילות הענפה שהתחילה עוד לפני שנים רבות, ונמשכת במלוא עוצמתה גם בימים אלו ממש. אולם לפני כן, הגיע הזמן להכיר את רפי אדרעי.

רפי אדרעי – לוחם אמיץ שהפגין רוח לחימה

רפי אדרעי נולד וגדל בעיר צפת למשפחה שורשית וערכית ובעלת אהבה גדולה למולדת, כמו גם לעיר לצפת. בנעוריו התבלט אדרעי בתור מדריך בתנועת הנוער העובד ולאחר מכן המשיך לקריירה צבאית בה הצליח להתבלט בזכות כישורי סליקה. רפי אדרעי נחשב בעיני רבים לגיבור בזכות סיפור שמצליח עד לימים אלו לרגש מאוד, וזאת בעקבות עלייתו על גג בית מלון בעיר צפת בשביל לתלות את דגל ישראל, תחת אש חיה ותוך סיכון חייו. גם במסגרת הלחימה הצליח אדרעי להתבלט בעקבות המומחיות אותה פיתח בתחום של סליקת נשק, אולם לבסוף מצא את מותו בגיל צעיר בקרב עקוב מדם. הוא נקבר בראש העין ובני משפחתו ממשיכים עד היום להנציח את המסירות שלו כלפי החברה הישראלית, באמצעות הקמה של עמותת אחינועם בשנת 2018.

עמותת אחינועם הוקמה על ידי הדור הממשיך – רפי אדרעי הקרוי על שם דודו הנערץ ושני אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי שראו בהקמה של העמותה כחלק מחובה מוסרית וערכית, לטובת דאגה לחברה הישראלית וקידום של בני נוער מאזור הפריפריה. ברבות השנים הצליחו המייסדים לרתום ביחד איתם שורה ארוכה של מתנדבים מסורים המלווים כל תוכנית באופן אישי, כחלק מהבנה כי רק באמצעות שיתוף פעולה מלא ניתן יהיה להוביל להישגים.

 

 

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

אחת מתוכניות הדגל של עמותת אחינועם שהפכה אותה גם למוכרת בקרב רבים היא תוכנית "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" המתמקדת בחלוקה של מחשבים חדשים או מחודשים בעבור משפחות מעוטות יכולת. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו מקדם באופן אישי את התוכנית הזו, כחלק מהבנה כי ללא חיבור טכנולוגי למחשוב היכולת של תלמידים להמשיך את שגרת הלימודים המרוחקת בזמן מגפת הקורונה הופכת למוגבלת עד בלתי קיימת. במסגרת הפיילוט הראשוני הצליחו לחלק בעמותה מעל ל-25,000 מחשבים, ולאור ההצלחה ממשיכים בעמותה לקדם את התוכנית הזו גם לערים נוספות ותוך שימת דגש על ניצול של הקהילה שנוצרה סביב העמותה לטובת מתן של סיוע לאחר, ללא כוונת תמורה.

שיפוץ מבנים בעיר צפת

בני משפחת אדרעי משקיעים רבות בטיפוח הפריפריה ובהמשך זכרו של בן המשפחה רפי אדרעי, וזאת על ידי הקמה של בית יד לבנים בעיר בה נולד וגדל וכן באמצעות שיפוץ מבנים כמו למשל הספרייה. לאור התגובות הנלהבות החליטו המייסדים להמשיך את שיפוץ הספריות גם לערים נוספות. מעבר לכך, פועלת העמותה בפריסה ארצית לטובת קידום של  תוכנית לקידום של חינוך מוזיקלי וכן המשך חלוקה של מחשבים במסגרת של תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים לבית משפחת אדרעי ממשיכה את הפעילות הענפה לטובת קידום החברה הישראלית והפריפריה בפרט, כולל דאגה לדור העתיד. בכך, הם ממשיכים את זכרו של רפי אדרעי ז"ל שנפל בגיל 24 בלבד, אולם נשאר עמוק בלב ובנפש גם שנים רבות לאחר מותו.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות