06/20/2024 14:54
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

משפרים את האווירה בעבודה: כך תגבירו מוטיבציה בקרב עובדים

כשעובדים מרגישים מוערכים, הם נוטים להיות יותר פרודוקטיביים, חדשניים, ומחויבים למקום העבודה שלהם, ומתנות ממותגות הן דרך פשוטה להביע הערכה לעובדים שלכם! הן יכולות לעזור להם להרגיש מוערכים, לגרום להם להרגיש חלק ממשהו גדול יותר ולהוביל לשיפור האווירה בעבודה. רוצים ליצור סביבת עבודה בריאה ומאושרת יותר? אם כן, בואו נלמד עוד על איך מתנות ממותגות יכולות לעזור!

הערכה ככלי לשיפור המוטיבציה

הערכה היא צורת תגמול רגשי המחזקת את ההתנהגות שהובילה אליה. כשעובדים מרגישים מוערכים, המוח שלהם משחרר הורמון דופמין שמשמש גם כנוירוטרנסמיטר המעורר תחושות של הנאה ותגמול. שחרור זה של דופמין מחזק את הקשר בין ההתנהגות להערכה, והוא עשוי לעודד את העובדים להמשיך בהתנהגות זו בעתיד. לכן, ההערכה היא כלי רב עוצמה שיכול לשפר את המוטיבציה של העובדים, והמעסיקים יכולים להשתמש בהערכה כדי להביע הכרת תודה על עבודתם של העובדים, לעודד אותם להמשיך להשתפר ולשפר את האווירה במקום העבודה.

הדרך להביע הערכה ולהגביר מוטיבציה

מתנות ממותגות הן דרך מוחשית להביע הערכה לעובדים. בניגוד למתנות גנריות, מתנות ממותגות נושאות את זהות החברה, והן גורמות לעובדים להרגיש חלק ממשהו גדול יותר. מתנות כאלה ניתן לראות גם כסמל להכרה של החברה במאמציהם ובתרומתם של העובדים. יתר על כן, מתנות ממותגות, כמו המוצרים הממותגים ב-12BUY, יכולות לשמש כהתחלת שיחה. כשהעובדים משתמשים בפריטים ממותגים, הפריטים יכולים להוביל לדיונים על החברה, לאפשר לעובדים לשתף את החוויות החיוביות שלהם ולשפר עוד יותר את הקשר שלהם לחברה.

 

 

כלי יעיל לשיפור המעורבות והמוטיבציה של העובדים

עובדים במגזר הטכנולוגיה עובדים קשה, ולכן כדאי שהם יקבלו את ההערכה שמגיעה להם. מתנות ממותגות הן דרך פשוטה להראות לעובדים שאתם מעריכים את העבודה שלהם. המתנות הממותגות יכולות להשפיע על העובדים במספר דרכים:

  • תחושת הערכה: מתנות ממותגות הן דרך חזותית להראות לעובדים שאתם מעריכים את עבודתם. הן יכולות לעזור להם להרגיש מוערכים ומוכרים, וכך הן עשויות להגביר את המוטיבציה שלהם.
  • תחושת שייכות: מתנות ממותגות יכולות לגרום לעובדים להרגיש חלק ממשהו גדול יותר, והן יכולות לעזור להם להרגיש מחוברים לחברה ולצוות שלהם.
  • השפעות אדוות: רמות גבוהות של מעורבות העובדים יכולות להוביל לפרודוקטיביות מוגברת, חדשנות ושיעורי תחלופה מופחתים.

טיפים להערכה אפקטיבית באמצעות מתנות ממותגות

מתנות ממותגות יכולות להיות דרך נהדרת להביע הערכה לעובדים. עם זאת, חשוב להקפיד על כמה טיפים כדי להפוך אותן למחווה אפקטיבית באמת. הינה כמה טיפים:

  • בחירות מותאמות אישית: בחרו מתנות שמתאימות לצרכים וההעדפות של העובדים שלכם. מתנה שימושית תשפיע עמוקות יותר ממתנה גנרית.
  • איכות על פני כמות: עדיף לתת מדי פעם מתנה איכותית מאשר מתנות תכופות ובאיכות נמוכה. איכות המתנה משקפת את הערך שאתם מייחסים לתרומות העובדים.
  • הכללה היא המפתח: ודאו שההערכה שלכם מפוזרת באופן שווה בין עובדי החברה. כל חבר צוות, בלי קשר לעמדתו, צריך להרגיש מוערך.
  • הכרה בזמן: הציע מתנות ממותגות בזמנים המתאימים, כגון לאחר סיום מוצלח של פרויקט משמעותי, בימי נישואין או ימי הולדת של העובדים או באירועים מיוחדים.
  • ללוות במילים: בעוד מתנות הן דרך מצוינת להראות הערכה, ליווי שלהן עם מילים כנות של הכרת תודה יגביר את ההשפעה שלהם.

לסיכום

מתנות ממותגות יכולות להשפיע על המוטיבציה של העובדים במספר דרכים. ראשית, הן יכולות להוות ביטוי של הערכה והכרה. כשעובדים מרגישים מוערכים, הם נוטים להיות בעלי מוטיבציה גבוהה יותר להמשיך לעבוד קשה ולתרום לחברה. שנית, מתנות ממותגות יכולות לגרום לעובדים להרגיש חלק ממשהו גדול יותר. כשהם מקבלים מתנה עם לוגו החברה, הם מרגישים שהם חלק ממשפחה או קהילה. כך, אפשר לעזור להם להרגיש יותר מחוברים לחברה ולעבודתם. שלישית, מתנות ממותגות יכולות להיות דרך לעודד התנהגות חיובית, וכך לעודד עובדים אחרים להמשיך להציג ביצועים טובים.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות