07/02/2024 11:32
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מסייע בטיפול בברונכיט, אסתמה ושיעול כרוני: הכול על חדרי מלח

בעיות בדרכי הנשימה יכולות להיות טורדניות עד מאוד ואף עלולות לפגום באיכות חייהם של הסובלים מהן. בעיות נפוצות כאלה הן כמובן אסתמה, שיעול כרוני וברונכיט, ובכולן מדובר במחלות שגורמות לקשיי נשימה. עבור המתמודדים עם מצבים רפואיים אלה יש לא מעט טיפולים מתחומי הרפואה הטבעית, כאשר בין הבולטים שבהם הוא טיפול טבעי בחדרי מלח. סובלים מבעיות בדרכי הנשימה? הגיע הזמן שתכירו את חדרי המלח ושתגלו כיצד הם יכולים לסייע לכם.

בעיות בדרכי נשימה

אנשים רבים סובלים בעיות בדרכי הנשימה, לעתים אף באופן כרוני. קצרה היריעה מלהרחיב על בעיות אפשריות בדרכי הנשימה מאחר שישנה קשת רחבה מאוד של בעיות נשימה, אשר חלקן מולדות וחלקן קשורות בהליכים פתולוגיים במתפתחים במהלך החיים. במקרים רבים מדובר בבעיות כמו ברונכיט, שיעול כרוני, אסתמה ועוד. קיים מגוון רחב של טיפולים המוצע במסגרת תחומי הרפואה הקונבנציונלית, כאשר במקרים רבים מדובר בתרופות מרחיבות סימפונות, סטרואידים וטיפולים אנטיביוטיים. אולם, גם חדרי מלח יכולים לעזור בטיפול בברונכיט, בשיעול כרוני ובאסתמה, משום שטיפולים אלה יכולים להביא להקלה משמעותית על הנשימה.

חדרי מלח – איך זה עובד?

את סגולותיו של המלח והשפעתו החיובית על הנשימה גילו כבר במאה ה-18, במכרות המלח שבפולין. שם, הבחינו כי הכורים במכרות המלח ניחנו במערכת חיסונית עמידה וחזקה למדי, וכי אינם סובלים מבעיות נשימה כמו שיעול והצטננות אף לא פעם אחת. תופעה זו הובילה למחקרים שהתבצעו בנושא, וחוקרים גילו כי האוויר במכרות המלח, שמטבע הדברים רווי במלח, שומר על הכורים מאלרגיות ומפיתוח של זיהומים שונים. כך, למעשה, נולד הרעיון של טיפול בבעיות נשימה באמצעות מלח.

 

 

חדרי מלח הם למעשה חדרים העשויים כמעט בשלמותם ממלח, כולל אריחים, רצפות, ואביזרים משלימים כמו מנורות העשויות גם הן ממלח. ריכוז המלח בחדרים הללו עומד על כ-98% של כלור ונתרן, כך שהשהייה בחדרים אלה מספקת אוויר נקי, יבש ורווי במלח. מדובר בתנאים אשר מטרתם לדמות את מכרות המלח הטבעיים, אלא שהשהייה בחדרים אלו נעימה יותר ומותאמת למטופלים שמגיעים כדי לחוות הקלה בסימפטומים של בעיות נשימה שונות. ריכוז המלח הגבוה בחדרים הללו מעלה את כמות היונים השליליים שמצויים באוויר, והם סופחים אל המלח את הנוזלים שנדבקים לדופן הריאות, כך שהטיפול כמו "פותח" את דרכי הנשימה ומאפשר נשימה חלקה ונעימה יותר.

למי מתאים הטיפול בחדרי מלח?

טיפול בחדרי מלח יכול להתאים למגוון רחב של בעיות בריאותיות, רובן קשורות למערכת הנשימה. אולם, יש להדגיש כי מדובר בטיפול שנחשב לטיפול טבעי משלים שמתווסף לטיפול התרופתי הקבוע, אך לא מחליף אותו. אם אתם חושבים שטיפול בחדרי מלח יכול לסייע למצבכם, אנחנו ממליצים לכם להיוועץ עם הרופא המטפל שלכם. כמו כן, טיפול בחדרי מלח יכול לשפר בצורה ניכרת את המערכת החיסונית הודות לרסס של הנתרן והכלור שמנקה את מערכת הנשימה. מדובר באפשרות טיפול נוחה במיוחד, בעיקר בשל העבודה בטיפול בחדרי מלח אינו פולשני או דורש הכנה מיוחדת, וחדרי המלח נמצאים בפריסה ארצית, כך שאם תחליטו שהטיפול מתאים עבורכם תוכלו לתאם פגישה באזור הקרוב לביתכם.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מתמודדים עם בעיות בדרכי הנשימה ומעוניינים להתנסות בטיפול אלטרנטיבי משלים, תוכלו להיעזר בטיפול באמצעות חדרי מלח. לכל התלבטות, נמליץ להתייעץ עם גורם מקצועי. רק בריאות!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות