05/21/2024 15:45
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדוע אחרי גיל 70 צריך לחדש את הרישיון בכל כמה שנים?

אם הגעתם לגיל 70 עליכם לדעת שאתם צריכים לחדש את הרישיון כל כמה שנים. למה צריך לחדש רישיון נהיגה בגיל 70 ואיך עושים את זה? כל התשובות לפניכם.

למה צריך לחדש רישיון בגיל 70?

לפי נתוני משרד התחבורה, מספר הנהגים בני 67 ומעלה כמעט גדל פי שלושה בעשור האחרון – מ-130,000 נהגים בשנת 2000 ל-330,000 כיום. לפי משרד התחבורה, החלטת השר ישראל כץ להעלות את גיל הבדיקות הרפואיות קשורה לעלייה משמעותית בתוחלת החיים של אוכלוסיית ישראל. אגב, כאן תוכלו למצוא את כל המידע על חידוש רישיון נהיגה בגיל 70, מומלץ לקרוא ולהתעדכן, אנחנו כמובן נרחיב על כך בהמשך המאמר.

מחקר שנערך לאחרונה בארצות הברית קבע כי על כל 100,000 בעלי רישיון נהיגה בארה"ב, קרוב ל-70 צעירים היו מעורבים בתאונות חמורות, לעומת 22 מבוגרים בלבד מעל גיל 70. בנוסף, המחקר מצא כי נהגים מתחת לגיל 20 ומעל לגיל 70 היו מעורבים בתאונות קשות פי שניים מהממוצע. אגב, לנהגים מעל גיל 80 הסכום הוא פי 4. כפי שאתם ודאי רואים ככל שאנחנו מתגרים אנחנו מהווים למעשה סכנה גדולה יותר גם לעצמנו וגם עבור משתמשי הדרך האחרים כמובן.

איך מחדשים רישיון נהיגה?

כחודש לפני פקיעת תוקף רישיון הנהיגה, ישלח לביתכם בדואר מצורף תשלום אגרת רישיון הנהיגה (רישיון נהיגה זמני). בקשה לחידוש רישיון נהיגה במשרד הרישוי כרוכה בתשלום אגרה נוספת של 27 ₪ על האגרה המקורית, חשוב שתדעו את זה מראש כמובן.

מיד לאחר תשלום אגרת חידוש רישיון הנהיגה בדיגיטל או במוקד 5678*, ישלח רישיון נהיגה זמני במייל להדפסה עצמית. התשלום מתבצע באמצעות כרטיס האשראי של בעל הרישיון בלבד ויעודכן במערכת באופן מידי. רישיונות פלסטיק קבועים יישלחו לכתובת המעודכנת של מנהל האוכלוסין.

 

 

מתי מקבלים את רישיון הנהיגה הקבוע?

רישיון נהיגה מצולם קבוע יישלח לביתכם, בהנחה שתמונתכם נמצאת במאגר הממוחשב של משרד התחבורה, כחודש מיום תשלום אגרת רישיון הנהיגה. אם תמונתך אינה במאגר הממוחשב של משרד התחבורה (מצוין בתוספת לתשלום נהיגה), עליך להביא לתא הצילום את רישיון הנהיגה הזמני בתשלום ולהצטלם בחינם (יש להצטייד בתעודת זהות/דרכון מקוריים). רישיון נהיגה קבוע עם תמונה ישלח לביתך. אגב, על פי התקנות החדשות אתם לא צריכים להצטייד ברישיון הנהיגה שלכם במהלך הנסיעה, אלא באמצעי זיהוי בלבד.

חידוש הרישיון נועד לבטיחות שלכם

כפי שאתם ודאי מבינים, כשאנחנו מתבגרים היכולת שלנו לשלוט על מה שקורה בכביש היא מוגבלת וכך גם היכולת שלנו להגיב להפתעות על הכביש. נוסיף לזה את הסיכוי הגדול לליקוי ראייה ולבעיות רפואיות נוספות והסכנה רק הולכת וגדלה. לכן, כשאתם מחדשים רישיון נהיגה אתם יכולים להיות רגועים שאתם באמת כשירים לנהיגה. כך אתם גם תשמרו על הבטיחות שלכם ולא פחות חשוב מזה, על הבטיחות של משתמשי הדרך האחרים.

בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה מתמדת באחוז תאונות הדרכים שבהן מעורבים אנשים מבוגרים וזו בדיוק הסיבה שהמדינה החליטה שמדובר בגיל רגיש מאד ושיש לחדש את הרישיון אחת לכמה חודשים. נכון, אולי מבחינתכם מדובר בטרחה, אך האמינו לנו שהחוק הזה נועד לשמור בראש ובראשונה עליכם ואנחנו ממליצים לכם לא לזלזל בו בשום מצב.

לסיכום,

אם הגעתם לגיל 70 עליכם לדעת שאתם צריכים לחדש את רישיון הנהיגה. במאמר זה למדנו למה צריך לחדש את הרישיון בגיל 70 ואיך עושים את זה שלב אחר שלב בקלות ובמהירות.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות