05/20/2024 22:58
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לא לוקחים לפני שמתייעצים: למה כדאי לפנות ליועץ משכנתאות?

בשנים האחרונות חלה עלייה עצומה בביקושים למשכנתאות, ובתוך כך גם בביקוש לשירותים של יועצי משכנתאות. עומדים לקחת משכנתא? קבלו את כל הסיבות שבגינן מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ המשכנתאות.

להבין את העסקה שאתם נכנסים אליה

אם אין לכם ניסיון בלקיחת משכנתא, אתם צריכים דמות מקצועית שתסביר לכם ותעזור לכם להבין את העסקה שאתם נכנסים אליה. באמצעות יועץ המשכנתאות תוכלו להבין את כל נושא הריביות, המסלולים השונים של המשכנתא ועל ההשפעה של הבחירה שלכם במסלול כזה או אחר על משך החיים שלכם. מדובר כמובן בדמות מקצועית שצריכה לעשות עבורכם עבודה מורכבת, זו בדיוק הסיבה שבגינה יועצי משכנתאות חייבים ללמוד את התחום בצורה מקצועית, כי הם משפיעים על הגורל של המשפחות בארץ.

תמהיל משכנתא מושלם

יועץ משכנתאות ילמד את התא המשפחתי שלכם ויתייחס אליו כיחידה כלכלית לכל דבר. בתוך כך, הוא יוכל להתאים עבורכם את התמהיל הרלוונטי ביותר, תוך התחשבות בהכנסות ובהוצאות שלכם, במשכורות שלכם ובאורח החיים שלכם. המטרה המרכזית של יועץ המשכנתאות היא לבנות עבורכם תמהיל הלוואה שיסכן אתכם כמה שפחות ושבאמת תוכלו לעמוד בו לאורך זמן.

משא ומתן מול הבנקים

יועץ משכנתאות טוב הוא יועץ שיודע לדבר עם הגורמים הרלוונטיים בבנק ולנהל איתם משא ומתן על גובה הריבית שתשלמו על המשכנתא שלכם. כאן בא לידי ביטוי היתרון שלו, יועצי משכנתאות בכירים הם אנשים מוכרים שמגיעים למשא ומתן עם הבנק מעמדה של כוח ויכולים להשיג עבורכם את התנאים הכי טובים. מה גם שיועצי המשכנתאות מכירים באופן אישי את הבנקאים הבכירים, כך שזה מעולה עבורכם.

 

 

ליווי מלא לאורך כל התהליך

לקיחת משכנתא היא תהליך ארוך מאד ובהחלט מדובר בתהליך שבו אתם תזדקקו לליווי מקצועי. לא פעם יעלו בלבכם שאלות שונות, ספקות ותהיות לגבי המהלך שאתם הולכים לעשות, כזה שישפיע על החיים שלכם. יועץ המשכנתאות ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יענה על השאלות שלכם, יקשיב לכם ויעשה את כל ההתאמות הדרושות על פי הצרכים המשתנים שלכם. בסופו של דבר אתם משלמים ליועץ המשכנתאות על מנת שיספק לכם שקט נפשי וזה חשוב מאד.

ליווי מלא לאחר לקיחת המשכנתא

יועץ משכנתאות טוב הוא יועץ שילווה אתכם גם לאחר תהליך לקיחת המשכנתא. בסופו של דבר אתם צריכים להחזיר את ההלוואה הזו ולפעמים יש מקרים שבהם אתם תצטרכו לבצע התאמות במסלולי המשכנתא שכבר לקחתם. יועץ המשכנתאות צריך להיות שם עבורכם לאורך כל הדרך ולייעץ לכם על מנת לבצע את ההתאמות בתמהיל שלקחתם. הוא יוכל למשל לייעץ לכם למחזר את המשכנתא, להגדיל אותה או כל מהלך אחר שיסייע לכם לעמוד בהחזרים החודשיים.

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

לפני שאתם ממהרים לבחור את יועץ המשכנתאות שלכם, אנחנו ממליצים לכם כמובן לוודא שמדובר באיש מקצוע אמין, מנוסה ומקצועי. מומלץ בהחלט ליצור קשר עם לקוחות קודמים של יועץ המשכנתאות ולבדוק איתם האם הם מרוצים מהעבודה שהוא ביצע עבורכם. במידה ועולה בלבכם ספק כל שהוא, אנחנו ממליצים לכם להמשיך בבדיקות ובחיפושים אחר יועץ משכנתאות אחר. קחו כמה שיותר המלצות ושוחחו עם כמה שיותר אנשים, זה יעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

לסיכום

אין ספק שמומלץ לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות לפני שלוקחים משכנתא. אחרי הכל, מדובר אולי במהלך הכי חשוב שתעשו בחיים, כזה שישפיע עליכם כמשפחה עשרות שנים קדימה.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות