04/09/2024 18:50
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגיע הזמן לשדרג את העסק שלכם: שרת בענן ישפר לכם את הביצועים!

עסקים ושרתים הולכים מאז ומתמיד טוב ביחד. למעשה, בלי שרתים, אין מחשוב עסקי מתקדם. אבל מה זה "שרת בענן”? מסתבר, שיש כיום אפשרות טכנית מעניינת כזו, לצד האפשרות הקלאסית של שימוש בשרת פנימי בעסק. מהן היתרונות בשימוש בגישה כזו? ומה עוד חשוב וכדאי לכם לדעת על כך?

לצרוך שרתים מרחוק ובאופן גמיש

Virtual Private Server הוא סוג שירות ענן מעניין, אשר זמין כיום לצריכה קלה ומהירה באינטרנט. וירטואלי? פרטי? שרת ענן? מה כל זה אומר בעצם?

  • שרת וירטואלי – שרת אשר מוגדר בתוכנה ומבוסס על מערכת וירטואליזציה. פירוש הדבר, שיש שרת פיזי רגיל ועליו מערכת הפעלה. על גבי תשתית זו יש מערכת וירטואליזציה. על בסיס זה, יכולים להקים שרתים "וירטואליים" – כאלה שנמצאים בתוכנה בלבד, ככל שדרוש (ושמשאבי השרת הפיזי מאפשרים).
  • שרת פרטי – שרת וירטואלי כזה, אשר מוגדר רק לשימושכם.
  • שרת בענן – שרת כגון שירות VPS של חברת GNS. שרתים אלה, הם שרתים וירטואליים אשר נצרכים מרחוק כשירות ענן, דרך האינטרנט.

בשורה התחתונה, אתם מקבלים סוג שרתים או אופן צריכת שרתים בעצם, שהוא שונה מהותית מהאופן המסורתי. כיצד?

 

 

על החשיבות העסקית

בעלי עסקים רבים משתדלים לייעל את העסק שלהם במגוון דרכים, כמו שימוש במערכות CRM, שליחויות מקצועיות ועוד. שירותי ענן משתלבים היטב במערך מחשוב פנימי בעסק. למעשה, הם מספקים אפשרות מעניינת ורבת עוצמה, להרחיב אותו לפי הצורך. מנקודת מבט כזו, חשובה ביותר היכולת לממש זאת, אפילו עם אלמנט מחשובי מרכזי כגון שרת. ניתן להמחיש זאת במהירות, בצורה הבאה: אם אתם מתכננים מהלך שיווקי מיוחד, אשר ידרוש כוח מחשוב גדול משמעותית ממה שיש לכם בתוך העסק – כיצד תשיגו זאת? מימוש הרעיון, מציב באופן רגיל אתגרים לא קטנים. לקנות את כל הציוד הדרוש? אבל בהמשך לא תשתמשו בו. לשכור זמנית שרתים פיזיים? עדיין יקר ומסורבל. שרתי ענן לעומת זאת, זמינים עבורכם מיידית, בכל היקף דרוש ולכל זמן מבוקש!

המיוחד בשרתים אלה

  • גמישות בצריכה – היכולת להקים, לנהל ולסגור שרתים, במהירות רבה ולפי הצורך. אין כאן עיסוק בהיבטים הפיזיים של שרת ולכן, הכול נעשה בתוכנה ובקלות רבה.
  • שיפור השרידות במקרי כשל – ניתן לעבוד מול שרתים אלה, כמו מול שירותי ענן באשר הם, מכל מקום ובכל זמן. פירוש הדבר, שבמקרה אסון במערכות המחשוב, למשל מרעידת אדמה או שריפה, שרתים אלה עדיין יהיו זמינים כרגיל.
  • גמישות בפעילות – יכולת התאמה גמישה של השרת, לדרישות משאבים משתנות.
  • שיפור ביצועים – השרתים הווירטואליים בענן, מבוסס על מערך שרתים פיזיים רבי עוצמה, אשר מבטיח ביצועים מיטביים.
  • חווית משתמש משופרת – תודות לכך, חוויית השימוש בשרת אופטימאלית. אם תשתמשו בו לשם אירוח אתר העסק שלכם למשל, הגולשים לאתר יחוו גלישה חלקה ויעילה, ללא עיכובים מטרידים.
  • חסכון משאבים ניכר – שרת שצורכים באופן כזה, בא במקום רכישת או שכירת שרת פיזי להתקנה בתוך העסק. שרת בענן נצרך בתשלום חודשי נוח, במודל שכירות, אשר מקל על העסק ביחס לרכישה ובעלות על שרת רגיל. כמו כן, נחסך הצורך בתחזוקה שוטפת, שדרוגים, החלפה בהמשך, העסקת עובדים שיטפלו בכל זאת ועוד.
  • פינוי משאבים למטרות חשובות – המשאבים שנחסכו, יוכלו להיות מופנים כעת לכל מטרה שנראית לכם. זה אומר עוד משאבים עבור פיתוח עסקי, שימור לקוחות, השגת לקוחות חדשים, ניסוי של יוזמות מיוחדות וכדומה.

 

לסיכום

כדאי לכל עסק להכיר את עולם השרתים בענן. באמצעותו, תוכלו להרחיב משמעותית, את האפשרויות אשר עומדות בפניכם מבחינת תשתיות המחשוב שלכם.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות