07/02/2024 11:34
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יש למי לפנות: מה עושים כשהלידה משתבשת – ואתם חושבים שמדובר ברשלנות?

עברתם לידה והיא לא התרחשה כפי שייחלתם? הלידה הייתה כרוכה בקשיים ואף נגרם נזק לאם ולתינוק? עם כל הקושי שכרוך בסיטואציה ולצד ערבוב של רגשות ואמוציות, רצוי לדעת לעצור את שגרת החיים כדי לבחון האם מגיעים לכם פיצויים. חושבים שהמקרה שלכם עונה על ההגדרה של רשלנות רפואית? יש צורך לברר ולהתחיל להבין מה עושים, למי פונים, איך אפשר למצות את הזכויות ומדוע כה חשוב להתייעץ עם עורכי דין שמתמחים נקודתית בנושא. לרשותכם מידע מקיף וחשוב, וזאת כי אינכם לבד והצדק נמצא לצדכם.

מקרים לדוגמה עבור רשלנות בלידה

מצד אחד הצוות הרפואי נועד להיות שם ברגע החשוב מכל, וזאת כדי להכווין ולסייע. בפועל, לא חסרים מקרים מצערים שבהם הלידה מסתבכת – רשלנות רפואית בלידה היא מקרה שקורה לנשים רבות. זה יכול לקרות בגין בחירה באפיק לידה שאינו תואם את הממצאים, בגין אי התייחסות למצוקה עוברית או לתלונות של האם, בגין ביצוע רשלני של לידת עכוז, בגין אי התייחסות להיסטוריה הרפואית של האם, בגין מעקב לקוי אחר מצבה של האם, בגין חוסר תחזוקה הולמת של הציוד הרפואי, בגין אי מעקב מושכל בתום הלידה וכדומה. כאן ראוי לחדד שמאחורי רשלנות רפואית בעת לידה ניתן למצוא לא רק את הגוף המטפל, אלא גם בית החולים וקופת החולים עשויים להימצא אשמים, כאשר לעיתים ניתן לתבוע יותר מגוף אחד.

תיעוד אישי לצד סיוע מקצועי

קוראים את הדברים והתחושה שהמקרה שלכם נוגע לרשלנות רפואית רק מתחזקת? הגיע הזמן להבין מה ניתן ונכון לעשות מנקודה זו והלאה. ראשית יש לאסוף את סך המסמכים שנוגעים למקרה. כולל תוצאות בדיקות מקדימות, סיכומים של מפגשים רפואיים, מרשמים לתרופות, תיעוד של סך האירועים הרלוונטיים, תיעוד הגעה למחלקת היולדות, תיעוד ליווי היריון וכדומה. כמו כן, אם רלוונטי, יש לתעד את הנזק שנגרם, אם בכתב ואם ע"י תמונות. השלב הבא יהיה לפנות אל עורך דין שמתמקד נקודתית ברשלנות רפואית בלידה, וזאת על מנת שיעניק חוות דעת לגבי הסיכויים לצאת מנצחים, ואף לגבי סכומי הפיצויים שעומדים על הפרק.

 

 

קשר של סיבה ותוצאה

בעיקרון רשלנות רפואית בלידה צריכה לענות על שתי סיטואציות, ובנוסף להצביע על קשר ישיר ביניהן. יש להוכיח שההתנהלות הרפואית הפרה את חובת הזהירות, יש להוכיח שלתינוק או לאם נגרם נזק משמעותי, ויש להוכיח קשר ישיר בין שני המישורים – קשר של סיבה ותוצאה. כאן ראוי לציין שלא תמיד הקשר מובהק, ועל כן לא כל מקרה של רשלנות רפואית בלידה קל להוכיח. מכאן שאם רוצים למקסם את הסיכויים לצאת מנצחים ולקבל פיצוי מרבי, הכרחי להיעזר בעורך דין שמתמחה בנישה. מנקודה זו עו"ד מפנה לעבור בדיקה אצל רופא מומחה, וזאת כדי שיעניק חוות דעת מושכלת. חוות דעת שתסייע לקבל החלטה האם לתבוע ושבהמשך התהליך תהווה עדות מכרעת.

מחליטים לתבוע? מקבלים החלטה מושכלת!

מי שעבר לידה שהסתבכה הרבה פעמים עומד מול שלל הוצאות לא צפויות, ואף זוג ההורים הרבה פעמים נאלץ לאבד ימי עבודה. כיצד אם כן משיגים סיוע כלכלי מרבי? שוב נחזור ונחדד עד כמה מעורבות של עו"ד חשובה במהלך התהליך. עם זאת, יש להבין שהרבה פעמים המצב החדש גורם להירתע מכל סוג של הוצאה לא צפויה, ועל כן טוב לדעת שעורכי דין שמייצגים בתחום גובים שכר טרחה רק אם הם מנצחים בתיק. לכן אם עו"ד ממליץ לתבוע, היו בטוחים שיש לו סיבה טובה. חושבים להגיש תביעה? טוב לדעת שלרוב נוהגים להגיע לידי פשרה, כך שהתהליך אומנם מורכב, אך לא בהכרח ארוך. בהצלחה ורק בריאות!

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות