05/21/2024 13:40
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הכירו את הטכניון: הכל על מוסד הלימודים המבוקש בישראל

אחד ממוסדות הלימודים המבוקשים והיוקרתיים ביותר בישראל הוא ללא ספק הטכניון. המכון הטכנולוגי למחקר נוסד בשנת 1912 עת הונחה אבן הפינה, אולם לקח שנים רבות עד שנפתחו שערי הקמפוס – וזאת רק בשנת 1924. מאז ועד היום הצליח הטכניון לבסס את שמו כמוסד אקדמי מכובד, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה של פרסים אותו קיבל, כולל אחד ממוסדות הלימוד הטובים ביתר בעולם. כיום סטודנטים וסטודנטיות מהארץ כמו גם מהעולם לומדים ב 18 פקולטות ויחידות המתמקדות בלימודים מדויקים כמו הנדסה, רפואה, מחשוב ועוד.

אוניברסיטת מחקר מהמובילות בעולם

החזון של הטכניון הוא לפתח מנהיגות לצד יצירת  ידע אשר יוביל לקידום של מדינת ישראל והאנושות בפרט. כמוסד אקדמי מכובד, מוביל הטכניון במספר המחקרים ואף מחזיק בסגל מקצועי המורכב מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום המדעים המדויקים. במסגרת הלימודים בטכניון תוכלו לא רק ללמוד ולהתמקצע אלא גם לקחת חלק בשורה של מחקרים פורצי דרך, חלקם זכו גם בפרסים כאן בישראל כמו גם בעולם. מרכז החדשנות של המוסד עובד בשיתוף פעולה עם התעשייה, ועל כן היכולת שלכם כסטודנטים לנצל את שגרת הלימודים לטובת התפתחות אישית ואף מקצועית היא בעלת השפעה אדירה וכזו שיכולה בהחלט לסייע לטובת השתלבות גם בסגל, כחלק מהבנה כי מדובר במוסד אקדמי אשר משלב גם את המחקר אבל גם אלמנט

הכירו את הטכניון: הכל על מוסד הלימודים המבוקש בישראל

מה לומדים בטכניון?

בטכניון כ-18 פקולטות – פקולטה לרפואה הנחשבת למבוקשת מאוד, מדעי המחשב, מתמטיקה, פיזיקה, הנדסת נתונים ומידע, כימיה, הנדסה ביו-רפואית, הנדסת חומרים, אדריכלות, תעשייה וניהול, הנדסת חשמל, אווירונאוטיקה וחלל ועוד. ניתן לשלב במסגרת הלימודים גם תת התמחות ואף להמשיך לתארים מתקדמים, החל מתואר ראשון ועד תואר דוקטורט. מאחר ומדובר במוסד אקדמי מכובד, בוגרי הלימודים מצליחים להשתלב בשוק התעסוקה ואף לקבל עדיפות, וזאת בשל הרקע האקדמי כמו גם ההכשרה המקצועית אשר מספקת לבוגרי ובוגרות הטכניון יכולת להשתלב בשוק התעסוק התעסוקה ואף להמשיך בקריירה באקדמיה, בהתאם לתחום הלימודים ועם שימת דגש על מעטפת מקצועית המתבצעת לכל אורך הדרך על ידי מרצים בעלי שם בתחומם.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לטכניון הם גבוהים, וזאת בשל העובדה כי מדובר במוסד לימודים המתמחה בתחום המדעים המדויקים. ברוב מסלולי הלימודים נדרש להציג ציון פסיכומטרי גבוה לצד ממוצע בגרויות של מעל 90, ועל כן צריך לקחת בחשבון כי חלק לא מבוטל מהנרשמים נדרשים לבצע שיפורים גם בבגרויות אבל גם לקחת קורסים מקצועיים אשר יאפשרו להגדיל את סיכויי הקבלה.

לסיכום

מוסד הטכניון הוא מוסד לימודים מוביל, מוכר ומוערך על ידי הקהילה הבינלאומית. באתר הרשמי של המוסד תוכלו לקבל את כל הפרטים לגבי מסלולי הלימוד וההרשמה, כל זאת מתוך מטרה להתחיל את הלימודים במוסד מכובד ומוכר.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות