06/22/2024 02:41
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הופכים את הסלון למואר ונעים יותר: איך בוחרים תריס גלילה?

תריסי גלילה הם כבר מזמן הדבר הבא ואם אתם רוצים להכניס את האור פנימה לסלון, אתם צריכים לשקול להתקין אותם בבית. מה זה תריס גלילה, אילו סוגים קיימים ואיך בוחרים אחד כזה? כל התשובות לפניכם.

מה זה תריס גלילה?

תריסי גלילה הם מערכת שלבים העשויים מאלומיניום או פלסטיק, המחוברים זה לזה ומורכבים על מנגנון גלגול המצויד במנוע חשמלי או מנגנון פתיחה ידני. מנגנון הגלגול והמנוע ממוקמים בקופסה מיוחדת מעל החלון או הדלת, הנקראת ארגז תריס. סגירה או פתיחה של הבמה נעשית באמצעות כפתור הפעלה חשמלי, או באמצעות רצועה מיוחדת בתריסי גלילה ידניים. על מנת להתרשם מתריסי גלילה לחצו כאן, שווה מאד להציץ לפני שרוכשים.

מה היתרון של תריס הגלילה?

תריס הגלילה נוח מאוד לתפעול ויש לו שליטה מלאה על האור שאתם מכינים אליכם הביתה. ניתן לסגור תריסים תוך השארת רווחים, מה שמאפשר לבית להיות מוצל או עמיד בפני מזג אוויר תוך כדי אוורור. בנוסף לכך, השלבים עצמם יציבים, כך שאין צורך במוטות ברזל מכוערים, ויש להם גם בידוד קול טוב.

יתרון חשוב נוסף של תריסים אלו הוא המראה שלהם: ניתן לייצר את גודל התריסים בהתאם לגודל הפתח, וכתוצאה מכך מראה נקי, תריסים שלמים ללא מחיצות.

אילו סוגים של תריסי גלילה קיימים?

  • תריסים ידניים – תריסים ידניים דומים לתריסים חשמליים, אך לרוב הם עשויים משלבי פלסטיק מוקצפים. תריסים ידניים ניתנים לפתיחה או סגירה באמצעות רצועה מיוחדת, והם מתאימים גם לרוב סוגי החלונות הסטנדרטיים.
  • תריסים חשמליים – סוג פופולרי מאוד, בבתים חדשים הם כבר מותקנים כסטנדרט. ישנם סוגים שונים של תריסים חשמליים, ביניהם תריסי אלומיניום, תריסי אלומיניום מוקצף, תריסי אור וכו'. תריסים אלו מתאימים לכל סוגי החלונות הסטנדרטיים.

 

 

מה כדאי – תריס ידני או חשמלי?

גם אם בחרתם את התריס המתאים ביותר לצרכים ולתקציב שלכם, תוכלו להחליט כיצד להפעיל אותו. כל תריס ניתן גם לפתיחה ידנית, בשיטת השרוך ​​המוכרת וכן מנוע חשמלי. אין ספק שזה משהו שצריך לקחת בחשבון, אבל אם אתם חוששים לבחור בתריסים חשמליים בגלל חשש להפסקת חשמל או שמירת שבת – תשמחו לדעת שיש היום גם תריסים מנועיים וידניים שניתן להפעילם.

איך בוחרים תריס גלילה?

התקנת תריסי גלילה יכולה להתבצע בשלושה רמות שונות. הרמה הראשונה היא סטנדרטית עם ארגזים גלויים לעין, שזה כמובן פחות יפה. האפשרות השנייה היא שהארז של התריס יהיה ממש סמוי מהעין בתוך הקיר, במקרה זה הקופסה מוסתרת בעובי הקיר, פתח השירות נמצא במישור 0, צבוע בצבע הקיר ומסווה. לצורך טיפול, המכסה נפתח בלחיצה אחת.

האופציה הכי טובה עבורכם היא התקנה של תריס סמוי, בו המנוע נכנס לתוך הגומחה שהוכנה מראש על ידי האדריכל ומקבל את המראה העיצובי והאסתטי של הקיר החלק. כדאי ללמוד על שלוש האפשרויות הללו מבעוד מועד ולבחור את המתאימה לכם ביותר מבחינת עיצוב, תוך התחשבות בתקציב וביעילות.

כאשר אתם בוחרים תריס גלילה חשמלי, מומלץ לבחור במנוע המתאים לצרכיכם ולמשקל התריס כך שיוכל לשאת את משקלו ללא מאמץ. אם תבחרו במנוע חלש מדי, אורך חייו יתקצר. אם אתם לא מבינים בזה אנחנו ממליצים לכם כמובן להתייעץ עם גורם מקצועי שיסייע לכם להתאים את המנוע לתריס הגלילה.

לסיכום

במאמר זה למדנו מה זה תריס גלילה, אילו סוגים של תריסי גלילה קיימים, מה היתרונות שלהם ואיך תבחרו את תריס הגלילה המתאים לכם ביותר.

מאמרים בנושא

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

נופש בחיפה

נגישות